Wypadki i kolizje na polskich drogach powodowane są nie tylko przez fatalną nawierzchnię dróg, ale też przez kierowców, którzy często jeżdżą na podwójnym gazie. Kolizje, stłuczki i drobniejsze wypadki zdarzają się najczęściej w dużych, zatłoczonych miastach.
Często myśląc o kolizji używamy słowa „wypadek”. Należy jednak pamiętać, że są to dwa różne zdarzenia, które mają całkowicie odmienne skutki prawne, inaczej tez klasyfikowane są przez policję. Wypadek jest wydarzeniem, w wyniku którego zostały poszkodowane osoby biorące w nim udział. Wypadek zazwyczaj kończy się poważnymi konsekwencjami zarówno w stosunku do sprawcy jak i innych uczestników zdarzenia. Kolizja natomiast przebiega zdecydowanie łagodniej. Tu nie ma ofiar, a skutkiem wydarzenia jest zazwyczaj zniszczony samochód.
Jeśli jesteś w stanie wezwać służby, zrób to na pierwszym miejscu. Do czasu przyjechania pomocy, udziel pierwszej pomocy najbardziej poszkodowanym ofiarom. Na żądanie osoby uczestniczącej w zdarzeniu należy podać jej swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz zakładu ubezpieczeń, w którym pojazd posiada ważną polisę OC.
Polacy mają coraz więcej samochodów. W jednej rodzinie są zazwyczaj dwa auta. Taka sytuacja źle wpływa na bezpieczeństwo, szczególnie, gdy stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia. Jeśli do tego dodamy jeszcze brawurę polskich kierowców, można uznać, że kolizji w naszym kraju jest coraz więcej. Ponieważ stłuczki są w naszym kraju bardzo powszechne, warto pamiętać, że odpowiednia polisa uchroni nas od skutków finansowych tego rodzaju nieprzyjemnych wydarzeń.
W chwili obecnej, zakłady ubezpieczeń dedykują klientom szereg rozwiązań, umożliwiających klientom jak najszybsze zgłoszenie szkody. Już podczas rozmowy telefonicznej, klient TU może się dowiedzieć jak oszacowana będzie szkoda. Za pomocą specjalnych aplikacji uczestnicy kolizji mogą wysłać zdjęcia dowodu rejestracyjnego i zdjęcia uszkodzonego auta prosto z miejsca zdarzenia.
Skomentuj