Kliknij i zobacz więcej!

Superubezpieczenia.pl

Co powinien zawierać zimowy assistance?

Każdy właściciel samochodu wie, że wykupienie ubezpieczenia OC jest jego obowiązkiem. Bardzo często do OC dodawany jest assistance. Należy jednak pamiętać że assistance w formie dodatku jest zazwyczaj w wersji mocno „okrojonej”. Zimą warto dobrać ochronę do warunków panujących warunków atmosferycznych. Zimowy assistance z pewnością pomoże w trudnych zimowych warunkach na drodze.  

Listopad oznacza, że niedługo spadnie śnieg. Co roku zima jest tą porą, która zawsze zaskakuje kierowców. Problemy z jakimi najczęściej borykają się właściciele aut o tej porze roku to kolizje z powodu śliskiej nawierzchni, zamarzanie zamka, oraz  problemy z odpaleniem silnika.

Co powinno wchodzić w skład ochrony zimowego assistance?

Eksperci z SuperUbezpieczenia radzą, by assistance był kompleksowy, aby w razie „zimowej przygody”, ochrona zadziałała.  Na ubezpieczenie assistance decyduje się praktycznie 100% właścicieli  nowych samochodów. Wiele pojazdów na gwarancji producenta automatycznie ma zapewnioną kompleksową ochronę. Zakłady ubezpieczeń często dodają bezpłatny assistance, zarówno przy zakupie samego OC, jak i pakietu OC + AC.

  • Patrz na wyłączenia spod ochrony. Należy dokładnie sprawdzić, czy otrzymamy pomoc (czyli czy przyjedzie po nas laweta ) w razie awarii. Często bowiem bywa tak, że w zapisach OWU są wykluczenia. Warto zatem wystrzegać się klauzuli  zakładającej, że z pomocy wyłączona jest obsługa awarii (laweta z mechanikiem przyjedzie tylko w razie wypadku lub kolizji). W zimie również zdarzają się awarie aut.
  • Pomoc pod domem i „w trasie”. W ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), które określają parametry assistance, zdarzają się zapisy o tzw. minimalnej odległości od miejsca zamieszkania, w której możliwa jest realizacja usługi assistance. W zimie trzeba tego unikać, bo samochód nie odpala najczęściej pod domem, kiedy noc była mroźna.
  • Limit sumy ubezpieczenia i ilości pomocy. Należy sprawdzić, do jakiej odległości (limit kilometrów) ubezpieczyciel będzie nam mógł zaoferować swoją pomoc. Jeśli już limit nas usatysfakcjonuje, warto też dopytać, ile razy w roku pomoc ta nam przysługuje. Często bywa tak, że lawet przysługuje tylko raz w roku.
Polub ten artykuł!

Skomentuj

Co powinien zawierać zimowy assistance?

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Akceptuję
x